Universiteit Leiden

nl en

Lezing | Leids Actualiteitencollege

Amerika's nieuwe koers: Europa op Scherp

Datum
donderdag 6 februari 2025
Tijd
Toelichting
Inloop vanaf 16:15
Bezoekadres
BplusC
Nieuwstraat 4
2312 KB Leiden

De geopolitieke relatie tussen de Verenigde Staten en Europa staat opnieuw op scherp. Met de nieuwe Amerikaanse strategie verandert de dynamiek van deze trans-Atlantische band, met bijzondere aandacht voor thema’s als economie, buitenlands beleid en migratie. Tegelijkertijd roept deze koers vragen op over expansionistische ambities, waaronder de omstreden voorstellen om Groenland, het Panamakanaal en zelfs de hernoeming van de Golf van Mexico onder Amerikaanse invloed te brengen.

Wat betekenen deze ontwikkelingen voor Europa? Hoe zullen ze de trans-Atlantische relaties beïnvloeden, en welke kansen en risico's brengt dit met zich mee?

In dit actualiteitencollege bespreken Amerikadeskundigen Sara Polak en Bram Eenink de mogelijke gevolgen van deze strategiewijzigingen, en onderzoeken we hoe Europa kan anticiperen op de economische en geopolitieke verschuivingen die op komst zijn. Na een korte uiteenzetting hiervan, krijgt het publiek de gelegenheid om met hen in gesprek te gaan over de actuele situatie, waarbij vragen gesteld kunnen worden. 

Praktische informatie

Datum: Donderdag 6 februari 2025
Tijd: 17:00-18:15 (inloop 16:45)
Locatie: BplusC, Centrale Bibliotheek, Nieuwstraat 4, Leiden
Voertaal: Nederlands

Entree: Gratis, geen aanmelding nodig

Over de sprekers

Dr. Sara Polak is Universitair docent Amerikanistiek aan de Universiteit Leiden. Haar expertise binnen American Studies omvat een focus op Amerikaanse presidenten, hun omgang met media, cultureel geheugen en sociale media.

Bram Eenink doet promotieonderzoek naar wat hij noemt ‘post-Amerikaanse literatuur’. Hij kijkt ook naar de Amerikaanse politiek en de impact op Europa.

Over de Leidse Actualiteitencolleges

Het Leids Actualiteitencollege is een reeks activiteiten van LeidenGlobal, in samenwerking met BplusC en Leiden Kennisstad. Tijdens deze ‘colleges’ delen deskundigen beknopte achtergrondinformatie over actuele onderwerpen die verband houden met specifieke regio's en culturen. Vervolgens bieden we ruimschoots gelegenheid voor vragen vanuit het publiek en kennisuitwisseling.

Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.